arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

EVERY ONE A CHANGEMAKER WZMACNIENIE TWÓRCÓW ZMIAN NA LEPSZE

Ashoka wspierając tworzenie ekosystemu, w którym każdy może być twórcą zmian na lepsze realizuje działania mające na celu wspieranie innowatorów społecznych.

Działania ekosystemowe

Od 37 lat Ashoka poszukuje innowatorów społecznych i ich wspiera, finansowo i merytorycznie. Do grona Ashoki należy ponad 3300 osób na całym świecie i każda z tych osób ma pomysł jak rozwiązywać problem społeczny na szeroką skalę. Od lat obserwujemy jak Ashoka Fellows zmagają się z barierami w rozwoju innowacji. Co można zrobić, żeby przeciwdziałać tym barierom? I na jakie właściwie bariery przeciwdziałają rozwojowi innowacji w rozwiązywaniu problemów społecznych. Jako Ashoka, zastanawiamy się nad tym razem z twórczyniami i twórcami ekosystemu wspierającego innowacje społeczne.

Journey to Changemaker Certificate

Journey to Changemaker Certificate (J2CC) jest międzynarodowym programem certyfikacyjnym, prowadzonym przez Ashoka. Program ten zaprojektowany został dla kierunków studiów w ramach uczelni wyższych. Jego głównym celem jest wsparcie uczelni w stworzeniu programu i sposobu kształcenia na kierunku, które będą kształtować studentów sprawczych i odpowiedzialnych, o umiejętnościach właściwych liderom zmiany w XXI wieku. Te umiejętności, nazywane przez nas „changemaking skills” zostały wskazane przez OECD oraz w Davos, jako niezbędne do osiągania sukcesu w przyszłości. Program J2CC jako dynamiczny i przyszłościowy, wpisuje się w ten światowy kierunek zmian.

WzmocniONE

WzmocniONE to program wspierania inicjatyw wzmacniających kobiety w realizowaniu swojego potencjału i budowaniu poczucia sprawczości. Zależy nam na uruchomieniu siły, która drzemie w każdej kobiecie – siły, która pozwoli jej odnaleźć odpowiedź na pytanie, kim chce być. Tym samym chcemy przyczynić się do budowania społeczeństwa, w którym godność obu płci jest równa.