arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

TEACHING FOR THE FUTURE: changemaking, employability, innovations

Kategorie:

przez Martyna Rubinowska

TEACHING FOR THE FUTURE: changemaking, employability, innovations

Changemaking (bycie twórcą zmian na lepsze)

Dużo rozmów toczyło się wokół inicjowania zmiany, jak i modeli zmiany. By z uczelni wychodzili młodzi ludzie z gotowością do wprowadzania zmian, uczelnie muszą wpierw same otworzyć się na zmiany. Choć to może wydać się banałem, ale to oznacza, że każdy musi zacząć od siebie, a do tego potrzeba odwagi i czasu. Jednym z bezpiecznych sposobów inicjowania zmiany jest Journey to changemaker certificate.

Potencjał zatrudnienia

Anna Jakubowski mówiła o tym, że już dzisiaj nie chodzi wcale o ścieżkę kariery, ale o portfolio kariery, czyli zbiór kompetencji i doświadczeń z których można skorzystać przy kolejnych wyzwaniach zawodowych. Ashoka Fellow Jose María Luzárraga Monasterio natomiast wspominał, że dzięki temu, że studenci jego Uniwersytetu bez kampusu mają doświadczenie prowadzenia własnej firmy dużo chętniej sami zakładają swoje przedsięwzięcia biznesowo-społeczne, bo wiedzą, że każdy biznes ma wpływ społeczny.

Innowacje

Przygotowywanie do nieznanego wymaga niebanalnych rozwiązań, ale też zadbania o dobrostan studentów i pracowników naukowych. Rozmowy o ang. wellbeing w kontekście innowacji były niezwykle ciekawym wątkiem spotkania, który pojawił się podczas otwartych formatów podczas konferencji.

Niekonferencja odbyła się w ramach projektu Building the culture of social innovations in higher education institutions finansowanych z Erasmus +.

Nowości Ashoki

Kliknij tutaj i zapisz się na comiesięczne Nowości Ashoki

Newsletter - Ashoka Poland

Wysyłając ten formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich Danych Osobowych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, tak jak zostało to opisane w Polityce Prywatności.