arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

ZAPROSZENIE: SEMINARIUM ZMIEŃ:JA/MY POLSKĘ

Kategorie:

przez jmichalowski

W Polsce powstało wiele skutecznych pomysłów na rozwiązywanie problemów społecznych. Niektóre z nich pomagają odpowiadać na wyzwania na całym świecie. Jednak niewiele z tych sprawdzonych rozwiązań zostało wprowadzone do powszechnego użycia.

Co możemy razem zrobić by w Polsce dobre pomysły generowały jak największy pozytywny wpływ społeczny? Co możemy wspólnie zaplanować by pomysłów na rozwiązywanie wyzwań społecznych było więcej, by były lepsze i skuteczniej poprawiały jakość życia obywateli?

O to co nam w tym przeszkadza, zapytaliśmy w badaniu barier dla upowszechniania polskich innowacji społecznych. Podczas spotkania 20 października 2017 w Warszawie, zaprezentujemy wyniki badań oraz zaprosimy Państwa – osoby kluczowe dla budowania środowiska wsparcia dla innowacji społecznych – do dialogu i współpracy na rzecz budowy skutecznego ekosystemu dla tych rozwiązań.

Celem seminarium jest przede wszystkim wspólna praca nad praktycznymi rozwiązaniami, dla tego do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy przedstawicieli różnorodnych środowisk i branż – których łączy jedno – poszukiwanie nowych efektywnych rozwiązań problemów społecznych w Polsce. 

Udział w seminarium potwierdzili między innymi (kolejność alfabetyczna):

Paweł Chorąży – Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju, Anna Giza-Poleszczuk – Prorektor ds. Rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego, Włodzimierz Grudziński  – doradca Prezesa Związku Banków Polskich, Wiceprezes FEBEA, Beata Jaczewska – Dyrektor Wykonawcza, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Magdalena Klaus – Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Paweł Łukasiak – Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Irena Pichola – Sustainability Consulting Central Europe Deloitte, Paweł Potoroczyn – Dyrektor Generalny Uniwersytetu SWPS, Ewa Radanowicz – Zespół Szkół Publicznych w Radowie Małym, Kuba Wygnański – Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz wiele innych cennych osób reprezentujących środowiska administracji, organizacji finansujących aktywność społeczną czy sami innowatorzy społeczni.

W ramach modułu „ASHOKA TALKS” będzie można usłyszeć krótkie wypowiedzi m.in. nowych członków Ashoki: Katarzyny SzymielewiczJacka Purskiego oraz Ireneusza Białka oraz Ryszarda Praszkiera – założyciela Ashoki w Polsce oraz Konrada Maj – kierownika Centrum Innowacji SWPS.

 

REJESTRACJA:

Z uwagi na warsztatowy sposób pracy, liczba miejsc jest ograniczona.

Aby uczestniczyć w seminarium należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: 

https://goo.gl/forms/ZZmXyBUjww9c0Lo03

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z agendą i tematyką grup warsztatowych. 

AKTUALNA AGENDA SEMINARIUM:

Link – dokument PDF 

O ORGANIZATORZE:

Ashoka jest międzynarodową organizacją pozarządową, która wyszukuje i wspiera ludzi, którzy wprowadzają nowe, niekonwencjonalne rozwiązania problemów społecznych. Została założona w 1980 roku w Stanach Zjednoczonych, (w Polsce obecna od 1995 roku – pierwszy kraj w Europie) i zrzesza obecnie przeszło 3300 wybitnych innowatorów społecznych z całego świata. Ashoka wspiera osoby, które wykazują się nie tylko przedsiębiorczością i nowatorskim podejściem, ale także potrafią wykazać faktyczny wpływ społeczny swoich działań oraz posiadają potencjał do poszerzania swojego oddziaływania w ramach krajów, kontynentów czy całego świata. Proces skrupulatnej oceny i wyboru członków Ashoki (zwanych także „Społecznymi Noblistami Ashoki”) przeszło do tej pory 75 osób w Polsce (najwięcej w regionie). Praca Ashoki oprócz wspierania swoich członków (finansowo i merytorycznie) skupia się na promocji stworzonych przez nich rozwiązań, maksymalizowaniu ich efektów oraz na łączeniu różnych środowisk w celu poprawy sytuacji społecznej na świecie.

Na seminarium zostali zaproszeni wszyscy polscy członkowie Ashoki (tzw. Ashoka Fellows) – pełna lista i profile działalności znajdują się na dole strony: http://ashoka-cee.org/poland/fellows/

 

SEMINARIUM ZMIEŃ:JA/MY POLSKĘ

Data: 20.10.2017

Miejsce: Warszawa, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny (ul. Chodakowska 19/31)

Czas: 9:30 – 17:00

Organizator: Fundacja Ashoka – Innowatorzy dla dobra publicznego (http://ashoka-cee.org/poland/)

Autor badania: Instytut Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (http://www.iss.uw.edu.pl/)

Gospodarz spotkania: SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny (https://www.swps.pl/)

Patronat samorządowy: Unia Metropolii Polskich (www.metropolie.pl)

Kontakt:

Jakub Michałowski, Ashoka (+48 502 22 14 33, jmichalowski@ashoka.org)

 

Fundatorzy, organizatorzy i partnerzy:

Nowości Ashoki

Kliknij tutaj i zapisz się na comiesięczne Nowości Ashoki

Newsletter - Ashoka Poland

Wysyłając ten formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich Danych Osobowych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, tak jak zostało to opisane w Polityce Prywatności.