arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

EDUcamp z mocą zmieniania świata

Kategorie:

przez Barbora Vojtová

Educamp

31 marca, nauczycielki i nauczyciele, dyrektorki oraz dyrektorzy, a także osoby zainteresowane edukacją z Karpacza, Ełku, Strzelna, Jastrzębi, Poznania i wielu innych miejsc z całej Polsce spotkało się podczas EDUcampu.

EDUcamp z mocą zmieniania świata to konferencja w formacie, który inspiruje i pozwala znaleźć praktyczne rozwiązania, umożliwiające wprowadzenie zmiany do szkoły. Zmianę, której celem jest przygotowanie uczniów do wyzwań, które przyniesie przyszłość. Młodych ludzi trzeba wyposażyć w umiejętności społeczne takie jak empatia, uważność, kreatywność, praca w grupie, przywództwo i gotowość do wprowadzania zmian.

EDUcamp, chociaż był nową przestrzenią do dyskusji, spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Jedna z uczestniczek powiedziała o EDUcampie: Mogłam poznać mądrych, inspirujących ludzi, pojawiły mi się pomysły na działanie oraz na to, w jakim zakresie się chcę dokształcić. Miałam okazję posłuchać nauczycieli i to tych twórczych, reprezentujących dobre przykłady i pokazujących że „się da” i jak „się da” działać. Inna dodała: Wielu ludzi(nauczycieli) intuicyjnie, po omacku, poszukuje dróg, które będą wspierały młodych. Takie spotkania ukierunkowują, pokazują, że są inni, którzy działają!

Jest w Polsce wiele nauczycielek i nauczycieli, którzy wprowadzają jakościową zmianę do edukacji, momentami całkiem niezauważenie. Są szkoły, które kształcą aktywnych obywateli, którzy będą naszą chlubą. Są to szkoły z mocą zmieniania świata.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

Nowości Ashoki

Kliknij tutaj i zapisz się na comiesięczne Nowości Ashoki

Newsletter - Ashoka Poland

Wysyłając ten formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich Danych Osobowych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, tak jak zostało to opisane w Polityce Prywatności.