arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Pavlína Hořejšová

Pavlína je ředitelkou Ashoky v České republice a na Slovensku a podílela se na vzniku řady iniciativ, jejichž cílem je dlouhodobě zvyšovat efektivitu a dopad společensky prospěšných organizací a inovátorů, a spolupráci mezi sektory. Mezi nimi například Impact Academy, Advokační fórum, nebo setkání Neziskovky a byznys na jedné lodi.

Za sebou má tříletou zkušenost s transformací bikesharingu Rekola z neziskové organizace do úspěšného sociálního podniku. Před tím vedla několik politických kampaní, šest let pracovala pro Greenpeace a už řadu let pomáhá občanskému sektoru v dalším rozvoji, především v oblasti financí a strategického plánování.

Ačkoli vystudovala Divadlo ve výchově na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a následně Divadelní teorii a kritiku na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze, divadlo a vzdělávání zůstalo jen jejím koníčkem. Při studiích se jí stal největší inspirací koncept Divadla utlačovaných Augusto Boala, který umožňuje přinášet inovativní řešení a přímou zkušenost s překonáváním zdánlivě neřešitelných situací nejrůznějším cílovým skupinám, od bezdomovců přes teenagery až po cestující ve veřejné dopravě. A právě to ji dnes tolik inspiruje na misi Ashoky: zprostředkovat co nejširší skupině lidí přímou zkušenost s možností osobně přispět ke změně nebo se stát její součástí.

Práce pro Ashoku je pro Pavlínu příležitostí spojit všechny dosavadní zkušenosti a kontakty a využít je ve prospěch sociálních inovátorů a společensky prospěšných organizací v Česku a na Slovensku.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním svých osobních údajů mimo Evropský hospodářský prostor v souladu se zásadami Ashoky (Privacy Policy)