arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Na jedné lodi

NA JEDNÉ LODI 2018

Letní networkingová párty Neziskovky a byznys na jedné lodi stojí na myšlence, že ty nejzajímavější věci zazní až po konferencích při závěrečném večírku. Žádné debaty a prezentace nenahradí osobní seznámení lidí, kterým jde o podobnou věc.

Letos již počtvrté se tak Na jedné lodi setká přes 300 výjimečných lidí z občanské společnosti a byznysu, kteří usilují o společenskou změnu. Naším cílem je pomoci překonávat předsudky obou sektorů a pomáhat lídrům z obou světů spojovat síly a nacházet nová řešení.

I letos čeká loď Cargo Gallery nezapomenutelný večírek. Přijďte se potkat s lidmi z byznysu i občanského sektoru a hybateli společenských změn. Kromě možnosti seznámit se s novými lidmi budou na akci také čtyři občanské iniciativy z oblasti řešení exekucí, systémové změny ve vzdělávání a obrany ústavního pořádku, které představí své advokační cíle pro příští rok a nabídnou možnost přímého zapojení.

Vstup na palubu

Těšíme se na Vás  31. 7. 2018 – paluba bude otevřena od 17:30

Loď Cargo Gallery letos kotví na smíchovském břehu (Hořejší nábřeží 5, Praha 5)

Vstup na palubu jen pro registrované hosty.

Program

17.30 Registrace a welcome drink

18.30 Zahájení – hlavní sál

Předání ceny Sleduj dopad! 2018

Cena Sleduj dopad! podporuje praxi sledování dopadu v organizacích, organizuje Impact Academy

Panelová debata o prosazovíní systémových změn a advokační činnosti organizací

Jaké úkoly aktuálně stojí před advokačními a watch-dog organizacemi a jak posilovat jejich kapacitu? Jakou roli v tom může hrát byznys?
Hosté:

Moderuje: Petr Machálek poradce pro fundraising a advokacii

19.30 Večerní networkingová párty &setkání zájemců u občanských iniciativ a Advokačního fóra.

20.00 Meeting pointy pro domluvené schůzky

Večerem vás provede DJ Radia 1 Filip Týc.

Již podruhé také vyhlásíme výherce ceny Sleduj dopad! , kterou uděluje iniciativa Impact Academy v partnerství s Ashokou. Oceníme tak výroční zprávy organizací, jež nejlépe zachycující a prezentující svůj společenský dopad.

Advokační fórum , 19:30 Podpalubí

Nadace OSF

Silná občanská společnost, která umí hájit veřejný zájem a reprezentovat nejrůznější skupiny, je pro dobře fungující demokracii a prosazování změn v ní nezbytně nutná. Aby taková mohla být, potřebuje umět vyjednávat s politiky nebo se obratně pohybovat v legislativním procesu. Mnohé neziskové organizace tyto znalosti nemají a dodnes neexistovala možnost, jak by je získaly. Je to jedna z bariér, která organizacím bránila dosahovat změn a zlepšovat naši společnost.

Proto Nadace OSF ve spolupráci s Ashokou Česká republika založila Advokační fórum. Přijďte si poslechnout, proč je potřeba zvyšovat profesionalitu advokační práce, kam jsme zatím posunuli naše pilotní iniciativy a jakou cestou společně můžeme prosazovat systémové změny v české společnosti.

Robert Basch, ředitel Nadace OSF

Občanské iniciativy Vás zvou k setkání, 19:30 Podpalubí

Radek Hábl

„Zhruba před pěti lety skočila v Třebíči jedna paní pod vlak, neunesla nátlak exekutorů. Minulý týden se oběsil její manžel…. Kdy tohle skončí?“ Takto začíná jeden z e-mailů, který jsem nedávno obdržel a který bohužel není neobvyklý. V ČR je téměř 10 % lidí v exekuci, proti kterým je vedeno bezmála pět milionů exekučních řízení. Je to stav, který nemá v Evropě obdoby. Nelze ho bagatelizovat jen individuálním selháním. Jde o nefunkčnost systému a jeho negativní dopady ovlivňují nás všechny. Není to ale neřešitelné. Proto kromě prosazení klíčových zákonů nezbytných pro zastavení obchodu s dluhy a snížení předluženosti domácností připravujeme také pro zaměstnavatele a obce – jedny z klíčových aktérů – programy, které jim pomohou snížit počty zaměstnanců, resp. obyvatel v dluzích, a nastavit procesy, díky nimž budou lépe čelit exekuční epidemii. Chcete-li se dozvědět více nebo se do programů přímo zapojit, budu se na Vás těšit v exekučním okénku.

Radek Hábl, sociální inovátor a Ashoka Fellow

EDUin

Česku bude v brzké době chybět 16 000 učitelů. V ČR neexistuje cesta, jak dostat do škol jako pedagogy odborníky a dodat jim kvalitní a smysluplné pedagogické vzdělání. Posty ředitelů jsou často politickými trafikami. Konkurzy na ředitele jsou netransparentní a kvalitní uchazeči se do nich nehlásí. Tyto a další problémy může řešit dobře nastavený systém. Proto chceme prosadit odpovídající legislativní změny, být hlídacím psem a partnerem ministerstvu (MŠMT), aby opakovaně nepřijímalo opatření v rozporu s dostupnými daty. A chceme pomoci rodičům a zřizovatelům v regionech změnit dosavadní praxi. Vzdělávání v Česku potřebuje pořádný vítr v zádech! Přijďte zjistit do podpalubí víc.

Tamara Kováčová, advokacie v EDUinu

Rodiče za inkluzi

Soud řeší umístění dítěte do ústavu, přestože se o něj rodiče řádně starají a ve škole má samé jedničky, ale údajně „s ním není k vydržení“. Škola tím usiluje o to, aby rodiče přehlásili dítě jinam, ti ale nemají kam, protože to je jejich spádová škola. Musí to tak být? V českém vzdělávacím systému se myslí na společné vzdělávání všech dětí s ohledem na jejich potřeby. Na papíře. Realita je však jiná – každé dítě, které se jakkoliv vymyká normě, představuje problém. Pomáháme rodičům tam, kde systém v reálu selhává. Posilujeme jejich roli, aby byli skutečnými partnery při vytváření řešení. Věříme totiž, že společné vzdělávání může být užitečné pro všechny. Více o našich cílech v „inkluzivním“ okénku. Těšíme se na Vás!

Lenka Hečková, zakladatelka a předsedkyně spolku

Rekonstrukce státu

„Velkou roli sehrála veřejnost a zapojení neziskovek. Kdyby si tématu veřejnost a média přestaly všímat, tak registr už dávno skončil,“ uvedl v rozhovoru Jan Farský, iniciátor registru smluv v ČR. Jde o uznání našeho vytrvalého úsilí o prosazení a záchranu tohoto klíčového protikorupčního zákonu – jednoho z pěti, které se nám podařilo prosadit v minulém volebním období. V lobbování za protikorupční opatření pokračujeme dál, ale vedle toho musíme hlídat kroky mocných. Proto chceme spolu s Vámi zakročit, pokud vláda překročí „mantinely demokracie“. A budeme rádi, když nám pomůžete prosazovat účinné systémové změny v ČR. Například transparentnost zakázek malého rozsahu. Až 250 miliard veřejných nákupů ročně je totiž neprůhledných. Chcete se zapojit do změn, které přinesou férovější prostředí v naší zemi?

Pavel Franc, ředitel Frank Bold a garant Rekonstrukce státu

 

Akci pořádá Ashoka ČR společně s Nadací Open Society Fund Praha s cílem přispět k propojování neziskového sektoru a byznysu a napomáhat tak efektivnějšímu řešení společenských problémů v České republice.

                       

DĚKUJEME…

…Janu Bartovi, který stál u zrodu této iniciativy.

…členům Ashoka Support Network – Nadace Karla Janečka, Jan Barta, Martin Ducháček, Silke Horáková, Jaroslav Horák a ARX Equity Partners.

…partnerům akce Neziskovky a byznys na jedné lodi – Bageterie Boulevard, Biopekárna Zemanka, Budějovický Budvar, Cheese-Box, Fair&Bio Pražírna, Freshbedýnky, I Love Hummus, Marie Froulíková, Mr. Banh Mi, Papírna, Startujeme.cz (Bistro na kolečkách) a Vinselekt Michlovský.

…Sněmovní 7, novému coworkingu v centru Prahy, kde vzniká komunita sociálních inovátorů

…lodi Cargo Gallery.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním svých osobních údajů mimo Evropský hospodářský prostor v souladu se zásadami Ashoky (Privacy Policy)