arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Rodí se nová platforma na obranu občanského sektoru

Kategorie:

podle ashokaaustria

Z kraje roku 2018 vyvstala mezi neziskovými organizacemi sdružených v koalici Za snadné dárcovství potřeba řešit klesající důvěru v organizace občanského sektoru. V průběhu následujících měsíců se uskutečnila řada jednání potenciálních partnerů a myšlenka, že je potřeba se spojit na obranu občanského sektoru, byla také náplní jednoho z workshopů na červnové Zemi změny.

Myšlenka se proměnila v činy a postupně se rodí platforma, která se komplexně zaměřuje na téma důvěry v neziskové organizace a občanskou společnost. Součástí širších aktivit platformy je např. příprava průzkumu veřejného mínění, síťování, sdílení informací a výměna s již fungujícími sítěmi a zastřešujícími organizacemi. Vznikla také PR skupina obrany neziskových organizací.

ZE:MĚ ZMĚNY 2018 – workshop na téma obrana občanského sektoru
(c) Ashoka / Jan Hromádko

Co se událo v uplynulých měsících shrnuje koordinátor PR sktupiny, Libor Marek z Nadace Neziskovky.cz: „Během srpna jsme uspořádali skillshare na téma PR a krizová komunikace.  Vydali jsme společně reakci na vyjádření Andreje Babiše k financování NNO, kterou podpořilo 25 neziskových organizací a čtyři sítě a střechy, které se vzájemně podpořili při následné mediální komunikaci. Do našich vizí jsme zapojili i významného hosta z Maďarska, který s námi sdílel zkušenosti z tamního prostředí“, shrnuje koordinátor PR skupiny Libor Marek z Nadace Neziskovky.cz

Proč se připojit k PR skupině?

Chcete být součástí? Registrujte se a budete přidáni do společného mailingového listu.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru