arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

UZÁVĚRKA PRODLOUŽENA: Nový mikro-grantový program podporující Solutions Journalism v ČR

Kategorie:

podle ashokaaustria

Ashoka Česká republika ve spolupráci s organizací Transitions vypisuje grantovou výzvu na podporu rozvoje žurnalistiky zaměřené na řešení (Solutions Journalism) v České republice. Mikro-granty jsou určeny pro novináře a redakce sídlící v České republice, kteří chtějí přinášet vysoce kvalitní, nezávislou žurnalistiku a zároveň vytvářet příležitosti pro šíření účinných receptů a pomáhat společnosti učit se, rozvíjet své schopnosti a čelit důležitým výzvám 21. století. 

UZÁVĚRKA VÝZVY JE PRODLOUŽENA DO 30. ZÁŘÍ 2018.  

O podporu se mohou ucházet i novináři na volné noze. Podmínkou udělení grantu je účast na tréninku či online webináři organizace Solutions Journalism Network (trvání přibližně 2 hodiny). Forma podpory je jednorázový příspěvek ve výši 25 000 Kč. Kromě finanční podpory dále nabízíme mentoring ze strany Solutions Journalism Network během práce na článku, aby výsledek dosahoval nejvyšší možné kvality. Výzva je určena pro návrhy reportáží, investigativních seriálů a projektů napříč mediálními platformami, které se zaměřují na témata relevantní pro publikum v České republice, případně konkrétní oblasti. Formulář žádosti ZDE.

Doporučené prvky záměru:

Záměr musí splňovat základní kritéria Solutions Journalismu:

Při posuzování žádosti budou zohledňovány zejména následující faktory:

Podání žádosti

Zájemci se mohou se svým projektem ucházet o podporu prostřednictvím tohoto formuláře. Uzávěrka výzvy je 20. září 2018. 

Každá žádost bude posouzena komisí složenou ze zástupců organizací Ashoka, Transitions a Solutions Journalism Network. Tato komise vybere vítězné kandidáty, kteří budou vyhlášeni 1. října 2018. Příjemci grantu mají tři měsíce (do 31. prosince 2018) na publikování své práce.

Po zveřejnění své práce je osoba, která obdržela grant, povinna odevzdat zprávu v minimálním rozsahu 4 000 znaků o své praktické zkušenosti s využíváním přístupu Solutions Journalism. U každého publikovaného výstupu je nutné uvést informaci, že “Reportáž/příspěvěk/článek vznikl díky podpoře organizací Ashoka a Transitions Online.”

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru