arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Neziskovky a byznys na jedné lodi 2017

Kategorie:

podle Pavlína Hořejšová

Na letní networkingovou party Neziskovky a byznys na jedné lodi 2017 letos dorazilo tolik hostů, že jsme měli chvílemi obavu, zda se s dalším přicházejícím člověkem Cargo Gallery prostě nepotopí. Nepotopila! Máme obrovskou radost z toho, jak velký je o propojování světa společensky prospěšných organizací a světa byznysu zájem. Celkem se letos na jedné palubě potkalo 159 společensky prospěšných organizací, 61 zástupců byznysu a 11 nadací.

Hlavním tématem večera bylo sledování společenského dopadu organizací. Z Londýna k nám zavítala Antonia Orr (Coalition for Efficiency), aby ukázala, jaké přínosy může pro organizace zaměření na dopad jejich činnosti mít. Představila také britský příklad propojování neziskového sektoru a byznysu, kdy dobrovolníci z byznysu hrají jedinečnou roli v transformačním procesu organizací. Antoniinu krátkou prezentaci si můžete stáhnout zde.

Hlavním bodem programu pak bylo vyhlášení vítěže prvního ročníku ceny Sleduj dopad! za výroční zprávu nejlépe zachycující společenský dopad. Stala se jím obecně prospěšná společnost EDUin a její ředitel, Zdeněk Slejška, se krátce zamyslel nad přínosy sledování společenského dopadu. Podívejte se na video:

Cena Sleduj dopad! vznikla v rámci začínající iniciativy Impact Academy, jejímž cílem je vytvoření infrastruktury pro rozvoj kultury sledování dopadu v ČR. Součástí této iniciativy je i transformačně vzdělávací program pro neziskové organizace a sociální podniky, které se chtějí naučit sledovat svůj společenský dopad a najít nástroje, jak ho postupně zvyšovat. O tom, že sledování dopadu a vesmír mají víc společného, než jste si možná mysleli, se můžete dozvědět z příspěvku Barbory Komberec Novosadové. Podívejte se na video:

Pokud máte zájem začít se sledováním dopadu Vaší organizace, nebo chcete v této oblasti pomoci organizacím z pozice konzultanta z byznysu, určitě navštivte web www.impactacademy.cz, nebo rovnou začněte s pomocí manuálu Social Reporting Standards.

A protože se potvrdilo, že neziskovky a byznys se na jedné lodi rozhodně nepotopí, už nyní začínáme přemýšlet o tom, jak pojmout příští ročník. Pokud u toho chcete být s námi, přihlaste se k odběru novinek: http://bit.ly/info-na-jedne-lodi. Dozvíte se tak vše potřebné jako první. 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru