arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Zachyťte a prezentujte svůj společenský dopad! Jak na to?

Kategorie:

podle Pavlína Hořejšová

Jste veřejně prospěšná organizace, sociální podnik či sociální podnikatel a stále si nejste jisti, jak vhodně a efektivně vykazovat dopad vašich aktivit? Ashoka ve spolupráci s ostatními partnery připravila příručku Social Reporting Standard – Manuál pro zpracování zpráv s analýzou společenského dopadu, která je od letošního jara k dispozici i v češtině. Tento návod na sledování a prezentaci společenského dopadu je nyní v elektronické verzi dostupný ZDE!

Co je SRS?

SRS pomáhá občanským a veřejně prospěšným organizacím různých velikostí a právních forem přesvědčivě seznamovat veřejnost, dárce nebo veřejnou správu se svojí činností. Pomocí sjednocené terminologie a jednoduché struktury napomáhá SRS prezentovat výsledky činností organizace.
SRS dále systematicky pokrývá všechny důležité oblasti od financí po efektivní řízení
organizace a poskytuje tak způsob, který je vhodný jak pro vnější prezentaci organizace, tak i pro vnitřní systém hodnocení. SRS poskytuje formu, která napomáhá sebereflexi organizace v oblasti dosahování cílů a výsledků a také zlepšuje systém, kterým se organizace učí z vlastní zkušenosti a dále se vyvíjí.

Proč stojí za to využít SRS?

Zviditelněte své úspěchy! Manuál pro zpracování zpráv s analýzou společenského dopadu v češtině si můžete stáhnout ZDE.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru