arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Ashoka pozvala do ČR zástupce amerického Ashoka Fellow – Jasona Maniona. Představil zelený autobus!

Kategorie:

podle Pavlína Hořejšová

Ashoka v červnu pozvala do České republiky Jasona Maniona – zástupce amerického Ashoka Fellow. Účelem bylo představit projekt Roadtrip Nation, který inspiruje studenty k nalezení své životní cesty. Jason se prostřednictvím Ashoky zúčastnil řady prezentací a potkal se s českými sociálními inovátory. Kromě toho byl jedním z prezentujících na brněnském TEDx, záznam naleznete zde: https://youtu.be/-DF0z8wNITQ

defineyourownroad

(Praha, 3. 6. 2015) Již 15 let americká organizace Roadtrip Nation napomáhá studentům velmi neobvyklým způsobem s výběrem jejich kariérní cesty. Po celé Americe motivuje tisíce učitelů a stovky škol, aby posílali studenty na tzv. roadtrips v speciálních zelených autobusech. Jejich prostřednictvím mohou žáci natáčet rozhovory se zajímavými osobnostmi, které svou práci dělají s opravdovou vášní a láskou. Kontakt s inspirujícími lidmi následně napomáhá žákům překonávat jejich původní strach a přirozené obavy a současně rozvíjí jejich komunikační dovednosti.

Roadtrip Nation za 15 let svého fungování urazil více než 500 tisíc mil, prostřednictvím jeho účastníků vyzpovídal více než tisíc osob a své zkušenosti předal více než  7 tisícům škol. “Během těchto cest projekt opakovaně napomáhá mladým lidem, aby si sami definovali své skutečné okruhy zájmů, a tím i našli smysluplnou náplň vlastního života a nasměrování kariéry. Kombinací vlastní sebereflexe se zkušenostmi okolního reálného života tato cesta zeleným autobusem umožňuje žákům to podstatné, žít smysluplný a angažovaný život”, komentuje projekt Ondřej Liška, ředitel Ashoka ČR. Ten zároveň dodává, že příležitost poznat blíže celý projekt budeme mít již velice záhy i u nás v České republice, a to díky návštěvě Jasona Maniona, zástupce americké Ashoka fellow.

Jason Manion je jedním ze zakladatelů projektu Roadtrip Nation, který přijel do Čech, aby sdílel své osobní zkušenosti se všemi, kteří jsou stejně jako on aktivní v oblasti orientace na kariéru a současně hledají alternativní příležitosti pro kariérní rozvoj a podporu. “Kariéra není to, kdo jste, ale to, co děláte. Nicméně, pokud můžete základy své identity promítnout do svého povolání, co víc si poté přát? Roadtrip Nation nejenže zkoumá tyto způsoby synergie, ale také pomáhá jedincům z jakéhokoli sociálního prostředí vybudovat si hodnotné živobytí na základě propojení svých zájmů se skutečnými profesními příležitostmi,” komentuje úlohu projektu J. Manion. 

Pro více informací o projektu Roadtrip Nation: http://roadtripnation.org/

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru