arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Zahájili jsme práci na Mapě sociálních inovátorů ČR

Kategorie:

podle Pavlína Hořejšová

CZ_Map_Poster

Mapa sociálních inovátorů ČR

Ashoka je přední mezinárodní organizace,  která od roku 1980 po celém světě vyhledává, propojuje a podporuje sociální inovátory. Jsou to  lídří z různých sfér, kteří jedinečným způsobem řeší nejpalčivější problémy naší společnosti. K dnešnímu dni podpořila Ashoka více než 3000 sociálních inovátorů po celém světě, z toho 166 ve střední Evropě a 29 v České republice.

Nyní jsme znovu ve fázi identifikace a mapování lidí, kteří v rámci vlastních organizací a iniciativ uplatňují jedinečné a účinné přístupy k řešení sociálních problémů v České republice. Cílem Ashoky je zviditelňovat takové inovátory, upozornit na jejich činnost potenciální partnery a veřejnost a některé z nich podpořit ze strany Ashoky. Mapování probíhá metodou sněžné koule – na doporučení určité osobnosti se řetězově obracíme na další odborníky a praktiky. Podobné mapování probíhá v několika evropských zemích ve spolupráci a za technické podpory naší partnerské společnosti FASresearch (níž najdete příklad mapy vytvořené Ashokou v Rakousku) a za finanční podpory našeho partnera – Nadace Karla Janečka. Letos se v ČR věnujeme především vyhledávání inovátorů v následujicích oblastech:

 

Momentálně jsme ve fázi zpracování dát a jejich vizualice v podobě mapy. Veřejná prezenace mapy tak proběhne na konci dubna 2015.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním svých osobních údajů mimo Evropský hospodářský prostor v souladu se zásadami Ashoky (Privacy Policy)