arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Oktawia Gorzeńska

Od dwudziestu lat pracuje w edukacji jako nauczycielka, koordynatorka projektów i liderka zmiany, łącząc edukację formalną z nieformalną. W ostatnich czterech latach, jako dyrektorka Gimnazjum nr 1 w Gdyni/17 LO,  współtworzy społeczność swojej szkoły, motywując nauczycieli i uczniów do bycia zmianoczyńcami, aktywistami, gotowymi działać na rzecz dobra innych. Te działania sprawiły, że w 2015 roku placówka otrzymała tytuł Szkoły z mocą zmieniania świata przyznawany przez Fundację Ashoka.

Oktawia tworzyła, koordynowała i uczestniczyła w wielu  projektach, warsztatach, wydarzeniach w Polsce i na świecie dedykowanym nauczycielom, uczniom, rodzicom, dyrektorom szkół, przedstawicielom samorządu lokalnego, a dotyczącym przywództwa, przedsiębiorczości oraz zmiany.

Jej głównym motorem działania jest budowanie mostów pomiędzy ludźmi i organizacjami oraz wspieranie ich na drodze zmian, dlatego też od wielu lat aktywnie dzieli się swym doświadczeniem liderki zmiany jako mówczyni motywacyjna (np. TEDx), prelegentka, blogerka, trenerka i ekspertka, a także współinicjatorka ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji

Jest absolwentką Leadership Academy for Poland, współautorką książki „Królowe strategii” oraz aktywną członkinią kilku globalnych sieci edukatorów i innowatorów społecznych.

Nowości Ashoki

Kliknij tutaj i zapisz się na comiesięczne Nowości Ashoki

Newsletter - Ashoka Poland

Wysyłając ten formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich Danych Osobowych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, tak jak zostało to opisane w Polityce Prywatności.