arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Webinarium Innowacje Społeczne Przeciw Ubóstwu Energetycznemu

Kategorie:

przez mmarkiewicz

Ubóstwo energetyczne rozumiemy bardzo szeroko – od braku pieniędzy na opłaty miesięczne za prąd i ciepło, przez brak lub zły sprzęt (np. kopciuchy), wadliwe ocieplenie czy konstrukcję budynków, aż po sposób zarządzania energią przez zarządców np. nieruchomości komunalnych.

Do udziału w webinarium zapraszamy przedstawicieli i przedstawicieli organizacji pozarządowych, start-upów i instytucji oraz wszystkie osoby działające na rzecz kreatywnego rozwiązywania problemów społecznych w obszarze ubóstwa energetycznego. Jeżeli działasz w obszarze ekologii, czystej energii, ubóstwa, ekonomii – nasz program może być dla Ciebie.

Zapraszamy na webinarium, w ramach którego:
• Przekażemy informacją się jakie są założenie programu Innowacje Społeczne Przeciw Ubóstwu Energetycznemu i jak można wziąć w nim udział
• Stworzymy przestrzeń na sieciowanie inicjatyw i organizacji w obszarze ubóstwa energetycznego
• Porozmawiamy o innowacjach społecznych w ujęciu Fundacji Ashoka

Podczas webinarium porozmawiamy również z Cecilią Foronda przedstawicielką ECODES – organizacji, które została wyróżniona w poprzedniej edycji programu.

ECODES to organizacja prowadząca projekt „Ani jeden dom bez energii”, oferuje technologiczne rozwiązanie problemów ubóstwa. Na ich stronie internetowej można znaleźć formularz do wypełnienia, który zbiera informacje społeczne o gospodarstwie domowym, rachunku energetycznym od wrażliwych grup konsumenckich i w zamian zwraca spersonalizowany raport z poradami jak zredukować zużycie energii i koszty opłat za prąd. Udostępnia także interaktywną mapę, która pomaga znaleźć możliwe akcje czy dofinansowania pomocne w walce z ubóstwem energetycznym w danym mieście.

Webinarium odbędzie się 2.kwietnia (wtorek) w godzinach 18:00-20:30. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z koordynatorką programu Martyną Markiewicz na maila: mmarkiewicz@ashoka.org. Liczba miejsc jest ograniczona.

Fundacja Ashoka wspólnie z Fundacją Schneider Electric po raz trzeci realizuje program Innowacje Społeczne Przeciw Ubóstwu Energetycznemu . W ramach obszaru oferujemy. Program będzie wspierał inicjatywy w obszarze polepszenia strategii i zwiększenia wpływu społecznego i środowiskowego. Po ostatnim etapie selekcji, z każdego kraju zostanie wybrana jedna inicjatywa, która otrzyma nagrodę w wysokości 14000PLN. Na zgłoszenia w programie czekamy do 12 kwietnia 2019.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie: https://tackleenergypoverty.ashoka.org/pl

Nowości Ashoki

Kliknij tutaj i zapisz się na comiesięczne Nowości Ashoki

Newsletter - Ashoka Poland

Wysyłając ten formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich Danych Osobowych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, tak jak zostało to opisane w Polityce Prywatności.