arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Ashoka Fellow Miesiąca – Elżbieta Szwałkiewicz

Kategorie:

przez Martyna Rubinowska

Zmodyfikowana ankieta Prousta, czyli kilka prostych, acz błyskotliwych pytań

Ashoka: Jakbyś opisała swoją działalność 7-letniemu dziecku?

Elżbieta Szwałkiewicz: Pomagam tym, którzy chcą pomagać osobom, które nie mogą same sobie poradzić z codziennymi czynnościami życiowymi z powodu ciężkiej choroby, urazu lub później starości.

A: Jaki cytat dodaje Ci siły?

ES: „Pesymista widzi trudność w każdej możliwości. Optymista widzi możliwość w każdej trudności.”  Winston Churchill 1874 – 1965

A: Kim (lub czym) chciałbyś być, gdybyś nie była tym, kim jesteś?

ES: Jestem kim jestem i jestem z tego zadowolona. Procesu samokształtowania jeszcze nie skończyłam, ale raczej jest to doskonalenie niż zmienianie.

A: Jaki jest Twój ulubiony bohater literacki?

ES: Optymista, kreatywny budowniczy własnej samodzielności, zdyscyplinowany pozytywista, altruista z lekkim zabarwieniem cynicznym wobec świata, zachowujący równowagę w braniu i dawaniu. Cechy te odnajduję w wielu literackich postaciach. Nie mam ulubionego bohatera. Niemal we wszystkich ludziach i we wszystkim co ich dotyczy odnajduję to z czym się zgadzam i to z czym się nie zgadam.

A: Jaką super moc chciałabyś posiadać?

ES: Chciałabym mieć moc przekierowywania negatywnych ludzkich emocji, żeby tak samo umieli dostrzegać swoje szczęście jak dostrzegają nieszczęście, żeby tyle samo czasu poświęcali przyjaźni co nienawiści i tyle samo czasu na tworzenie dobrych rzeczy co na walkę o utrzymanie swoich racji i stanu posiadania.

Nowości Ashoki

Kliknij tutaj i zapisz się na comiesięczne Nowości Ashoki

Newsletter - Ashoka Poland

Wysyłając ten formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich Danych Osobowych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, tak jak zostało to opisane w Polityce Prywatności.