arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Zaleje nas ocean plastikowych toreb

Kategorie:

przez Martyna Rubinowska

Torebki plastikowe zaśmiecają świat – i będą tak zaśmiecać jeszcze długo. Ale lepiej używać ich wielokrotnie, niż szukać alternatywy.

Kubły na śmieci, gdzie wrzuca się plastik do recyklingu, wypełniają się w domu najszybciej półprzezroczystym, błyszczącym, szeleszczącym odpadem – foliową siatką po zakupach. Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata (16–18 września w całej Polsce) ma skłonić do unikania impulsywnego wyrzucania różnych odpadów. A foliowy worek doskonale wpisuje się w ideę proponowanej kolejności postępowania: najpierw minimalizować odpady, używać przedmiotu przez dłuższy czas, a dopiero potem zagospodarowywać surowce wtórne. Słowem: teraz należy się foliówce nieco więcej szacunku.

Polecamy uwadze artykuł Urszuli Schwarzenberg-Czerny, w którym wypowiada się Jacek Schindler, Ashoka Fellow, założyciel Stowarzyszenia Nowa Idea, który od lat 90. zabiega by skończyć w Polsce erę foliówek.

Czytaj całość.

foliowka

Zapisz

Nowości Ashoki

Kliknij tutaj i zapisz się na comiesięczne Nowości Ashoki

Newsletter - Ashoka Poland

Wysyłając ten formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich Danych Osobowych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, tak jak zostało to opisane w Polityce Prywatności.