arrow-left arrow-right logo_ashoka share-email share-facebook share-googleplus share-twitter

Page Title

Odstartoval devítiměsíční Leadership Program

Kategorie:

podle Barbora Vojtová

All 22 participants of the Ashoka Leadership Program at it´s launch event 1st October 2015

Ve čtvrtek 1. října zahájila ve Vídni Ashoka dlouho očekávaný Leadership Program. Tzv. kick-off neboli spuštění programu, který potrvá až do června příštího roku, proběhlo v samotném centru města – v divadle Garage X – a zúčastnilo se jej cca. 100 hostů propojených se světem sociálních inovací.

Na zahájení nechyběli zajímaví „speakeři“ a samozřejmě účastníci programu, kteří splnili náročná kritéria výběru. Večerem provázela ředitelka rakouské a zároveň středoevropské Ashoky – Marie Ringler, která na pódium postupně zvala jednotlivé přednášející. Prvním z nich byl ředitel evropské Ashoky pan Mark Cheng, který popsal, za jakých okolností se dostal k Ashoce a co ho vedlo k tomu spojit svůj život právě s touto organizací. Dalším vystupujícím byl jeden z nejzajímavějších Ashoka Fellow – Bart Weetjens. Jeho práce spočívá ve vychovávání tzv. HeroRats – cvičených krys, které pomáhají vyhledávat miny v nebezpečných oblastech Afriky. V neposlední řadě vystoupili také samotní tvůrci projektu – Raphaela Toncic-Sorijn a Georg Schön z rakouské Ashoky, kteří popsali, jak bude celý program probíhat. Na pódium zároveň přizvali tři z účastníků, kteří se podělili s publikem o svá očekávání a popsali důvody, které je vedly k přihlášení se do programu. Jednou z nich byla Markéta Pěchoučková z MPSV, která svou účastí a přístupem prolomila dogma týkající se nedůvěry státních organizací ke spolupráci s neziskovým sektorem. Českou republiku reprezentují celkem tři zástupci. Kromě Markéty se programu účastní nová Ashoka Fellow – Dagmar Doubravová z centra Rubikon, jehož smyslem je pomoc spoluobčanům, kteří se vrací z výkonu trestu, se znovuzačleněním se do společnosti. Třetím Čechem je Petr Lebeda – ředitel společnosti Glopolis – nezávislého analytického centra orientovaného na globální výzvy. Celkový počet účastníků je 20.

Leadership Program zaměřený na oblast sociálního podnikání a inovace propojuje podnikatelský sektor se sociálními inovátory za účelem spolupráce, inspirace a sdílení vzájemných zkušeností a názorů. Přednášejícími budou zajímavé a unávané osobnosti z různých podnikatelských sfér. Obsahem přednášek se stanou témata jako např. business model, financování sociálních inovací, storytelling… Rozhodně je na co se těšit!

Podrobné informace o Leadership Programu ZDE

Bart Weetjens at the launch of the Ashoka Leadership Program on 1st October 2015Bart Weetjens a jeho HeroRats

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním svých osobních údajů mimo Evropský hospodářský prostor v souladu se zásadami Ashoky (Privacy Policy)